Zajrzyj do nas TUTAJ

JEDYNKOWY
Zajrzyj tutaj
Zobaczysz... polubisz!

iDziennik

65. lecie JEDYNKI

Witaj w naszej szkole Pomoc medyczna
Dbaj o zdrowie!
PDF Drukuj
niedziela, 28 marca 2010 08:04

naglowekpielegniarka

GODZINY PRACY:

Poniedziałek – środa : 7:00 – 11:30

Czwartek – piątek:  11:40 – 15:00

krzyzPielęgniarka szkolna planuje i realizuje kompleksową opiekę pielęgnacyjną nad uczniami na terenie naszej szkoły. Zakres czynności pielęgniarki szkolnej obejmuje w szczególności wykonywanie i interpretowanie testów przesiewowych, organizowanie profilaktycznych badań lekarskich, czynne poradnictwo w zakresie opieki pielęgniarskiej, udział w planowaniu, realizacji i ocenie szkolnego programu edukacji zdrowotnej oraz podejmowanie innych działań w zakresie promocji zdrowia, udzielanie pomocy przedlekarskiej w przypadku nagłych zachorowań, urazów i zatruć, prowadzenie dokumentacji medycznej uczniów.

W JEDYNCE funkcję tą sprawuje pani Janina Bodnar.

piel-janina

krzyzPielęgniarka szkolna uczestniczy w  opracowaniu i realizacji ścieżki edukacyjnej-zdrowotnej. W  ramach ochrony zdrowia, przeprowadzane są w szkole działania profilaktyczne.

- promocja higieny jamy ustnej,  

- zorganizowanie badań wzroku,

- pogadanki na temat sposobów spędzania czasu wolnego,

- lekcje nt. zdrowego żywienia,

- jak chronić się przed grypą - warsztaty.

krzyzNasza pielęgniarka szkolna to również doradca w sprawach zdrowia i promotor zdrowia, edukator, realizator  programów promujących zdrowie i edukacji zdrowotnej realizowanej w szkole.

piel-opatrunek

krzyzCo roku w trosce o zdrowie jamy ustnej dzieci w szkole ma miejsce fluoryzacja zębów. Jest to prosta i skuteczna metoda zmniejszająca zapadalność na chorobę próchnicową zębów. Sześć razy w roku co sześć tygodni  (według Ministerstwa Zdrowia tak powinna przebiegać akcja fluoryzacji zębów uczniów szkół podstawowych), dzieci szczotkują zęby żelem o zwiększonej zawartości fluorku „Elmex”.  Dbanie o zdrowe zęby i zdrowie całej jamy ustnej wśród dzieci poprzedzone było pogadanką na ten temat i pokazem prawidłowego szczotkowania zębów.

piel-fluor1

Do góry ▲

 


Dzisiaj jest kolejny wspaniały dzień: 27 Wrzesień 2020    |    Imieniny obchodzą: Damian, Wincenty, Kosma